Ako často môžem kúru opakovať?
Pre dlhodobý priaznivý účinok pre telo odporúčame robiť kúru 2 až 4 krát do roka. Takisto odporúčame, aby ste medzi dvoma väčšími prečisťovacími kúrami mali prestávku aspoň 3 až 4 týždne.
Veľa ľudí zistilo, že výsledky očistnej kúry Neera sú také blahodárne, že ju pravidelne opakujú a stala sa súčasťou ich života. Niektorí ľudia si kúru „upravili“ tak, že ju robia jeden deň v týždni, alebo jeden deň raz za mesiac, aby dali telu oddych od neustálych požiadaviek na trávenie.

Zistíte, že každé ďalšie opakovanie kúry bude ľahšie a pohodlnejšie. Ľudia nám posielajú správy o úžasných výsledkoch po niekoľkonásobnom opakovaní prečistenia a po dlhodobejšom používaní očistnej kúry Neera.

Ako dlho by som mala kúru držať?

Dlhšie pôsty majú rastúci účinok v porovnaní s kratšími. Napriek tomu nemusia byť vhodné pre každého. Takže ak je pre vás predstava 7-10 dennej kúry príliš náročná, začnite s 1-3 dennou kúrou a opakujte ju po 2-3 mesiacoch.

Ako je možné, že schudnem tak málo?

Pričin, prečo človek schudne málo môže byť viac. U každého človeka kúra pôsobí veľmi individuálne, pretože fyzický aj psychický stav organizmu každého človeka je rozdielny.
Veľmi záleží na motivácii, prečo človek kúru robí. Primárne je táto kúra určená na detoxikáciu tela a schudnutie je príjemný vedľajší efekt. Ak niekto príliš rieši v hlave schudnutie,
môže sa stať, že sa mu to veľmi často nedarí, pretože príliš na tom ľpie. V takomto prípade rada znie – príliš to v hlave neriešiť, respektíve úplne to pustiť z hlavy, stravovať sa aj naďalej zdravo, veľa sa hýbať, robiť si priebežne počas roka rôzne očisty organizmu a výsledok by sa mal dostaviť.
Môže však nastať aj ten prípad, že schudnutiu bráni nejaký vnútorný zdravotný problém.

Ako kúru zakončíme?
1.deň po skončení kúry: Začnite s čerstvo vytlačenou pomarančovou šťavou, potom pridajte iné ovocné šťavy, neskôr zeleninové šťavy. Na konci tohto dňa si dajte polievku z čerstvej zeleniny.

2. a 3.deň: Ráno pite pomarančovú šťavu, na obed si dajte polievku, a na večeru si pripravte jedlo z čerstvej a parenej zeleniny, ryže a šalát.

Ako spoznám, že sa detoxikujem?

Dobrý spôsob, ako sledovať proces detoxikácie je pozorovať farbu jazyka. Na začiatku bude ružový. Počas kúry sa objaví belavý povlak, ktorý sa neskôr zmení na žltkavý až hnedastý. Tento toxický povlak môže byť ľahko odstránený lyžičkou, čistidlom na jazyk alebo kefkou. Jazyk nadobudne opäť svoju normálnu farbu, keď sa detoxikácia skončí. Ďalším meradlom sú symptómy sprevádzajúce detoxikáciu ako bolenie hlavy, bolesť svalov, kožné reakcie a niekedy horúčka. To sú vlastne pozitívne príznaky toho, že sa telo skutočne čistí, toxíny sú uvoľňované a cirkulujú v obehovej sústave, predtým než sú vylúčené. Trvajú väčšinou 1-3 dni.

Ako účinkuje Neera kúra?

Odborníci na výživu vedia, že spaľovanie molekúl tuku je úplné len vtedy, keď je zásoba uhľohydrátov adekvátna, čím poskytuje väčšiu energiu. Neera Natural zaručuje, že počas dlhšieho pôstu sú k dispozícii dostatočne ľahko stráviteľné sacharidy. Zdržaním sa iných potravín počas pôstu môžu schudnúť v priemere 3 – 5 kg za 7 až 10 dní.

Čo je liečebná kríza?

Väčšina z nás často zabudne na choroby alebo zranenia, ktoré sme utrpeli v minulosti. Počas detoxikácie sa môže objaviť takzvaná liečebná kríza. Prejavuje sa symptómami minulých ochorení: horúčkou, bolesťou hlavy, extrémnou únavou, bolesťami, nespavosťou, upchatím dutín, kašľom a vyrážkou. Toto všetko sú príznaky ukazujúce, že detoxikácia funguje a že vaše telo prechádza procesom zbavovanie sa nečistôt, toxínov a nerovnováhy. Pite veľa vody a nápoja Neera, aby ste odplavili toxíny preč z tela a dostatočne odpočívajte. Nevzdávajte sa, keď sa objavia nepríjemné príznaky, pretože vaše telo pracuje na uzdravení sa zvnútra.

Čo je to detoxikácia?

Detoxikácia je proces, ktorý naše telo denne vykonáva, kedy sú toxíny uvoľňované a odstraňované pomocou pečene, pľúc, ľadvín, lymfatického systému a kože. Dnešná strava – s vysokým obsahom spracovaných a rafinovaných potravín spolu so znečistením, chemickými prídavkami a liekmi je pre telo ťažko spracovateľná a nestíha sa zbaviť všetkých toxínov. K tomu naše telo produkuje pri spracovaní týchto toxínov z potravy veľké množstvo metabolického odpadu (voľné radikály), ktorý zvyšuje hladinu toxínov v bunkách. Keď sa detoxikujeme (nejeme), stimuluje to naše telo k odštartovaniu procesu prirodzeného prečisťovania, kedy sú toxíny uvoľňované a odstraňované z celého nášho organizmu.

Čo keď beriem lieky?

Nikdy neprestávajte brať žiadne predpísané lieky bez súhlasu lekára. Aj napriek tomu, že budete brať lieky, bude kúra účinná, aj keď o niečo menej.

Čo keď mám žalúdočné vredy?

Kúra bola vyvinutá v 40. rokoch minulého storočia naturopatom Stanley Burroughsom práve na vyliečenie jeho pacienta trpiaceho chronickými žalúdočnými vredmi, ktorý bol touto kúrou vyliečený. Keďže majú žalúdočné vredy rôzne príčiny, je vhodné držať kúru pod dohľadom lekára.

Je možné kúru predĺžiť na viac ako 10 dní?

Kúru je možné predĺžiť na viac ako 10 dní, niektorí ľudia dobre zvládli dokonca aj 40 dní, ale neodporúčame to. Pre dlhšie kúry odporúčame konzultáciu s lekárom, alebo urobiť ju pod lekárskym dohľadom. Pre mnohých ľudí je veľmi účinné zopakovať si kúru viac krát ročne (nie viac ako 10 dňovú).

Je Neera Detox kúra bezpečná?

Áno, Neera Detox kúra je úplne bezpečná pre každého človeka priemerného zdravia od šiestich rokov. Avšak pri určitých zdravotných problémoch, prípadne ak podstupujete liečenie alebo beriete nejaké lieky, môže byť kúra nevhodná, preto je v takých prípadoch lepšie poradiť sa s lekárom.

Je Neera Detox kúra na chudnutie?
Neera Detox je prirodzený a bezpečný spôsob, ako schudnúť. Efektívne pomáha telu spaľovať tuky, odstraňovať nahromadené odpadové látky a obnovuje chemickú rovnováhu tela. A k tomu obmedzuje prílišnú túžbu na jedlo a závislosť na sladkostiach, čo robí z chudnutia prirodzený proces. Pre väčšinu ľudí je bežné počas kúry schudnúť o 1 kg váhy za deň.

I keď s kúrou Neera Detox je možné dosiahnuť značné schudnutie, prosím berte na vedomie, že sa nejedná o diétu na chudnutie. Ak potrebujete schudnúť a máte nadváhu, obráťte sa prosím na doktora, dietológa.

Je potrebné počas kúry piť preháňajúci čaj?

Áno, je to súčasť kúry. Pitie preháňavého čaju napomáha hlbšiemu čisteniu. Kŕče spôsobené preháňajúcim čajom pomáhajú odstrániť nahromadený odpad na vnútorných výstelkách žalúdka a čriev. Ak sa čistíte prvýkrát, môžete mať hnačku alebo silné kŕče spôsobené peristaltikou vyvolanou preháňajúcim čajom. Začnite preto slabým nálevom, lúhujte 1-2 min, jedenkrát denne. Po dvoch až troch Neera Detox kúrach budú kŕče slabšie a kúra príjemnejšia.
Štandardný postup pre používanie preháňavého čaju: najvhodnejší je čistý list Senna, ktorý zakúpite v každej lekárni. Pohyb čriev vyvolaný čajom rozbije nánosy usadenín na stenách čriev a žalúdka, aby mohli byť následne vylúčené. Začnite slabým nálevom lúhovaným 2-3 minúty prvý deň a každý ďalší deň lúhujte o 1-2 minúty dlhšie.

Je táto kúra vhodná pre tehotné a dojčiace ženy?

Vo všeobecnosti sa počas tehotenstva a dojčenia neodporúča robiť očistné kúry, pretože toxíny uvoľňované počas detoxikácie môžu prenikať do materského mlieka. Preto odporúčame radšej počkať, kým skončíte s dojčením a až potom sa pustiť do očisty.

Kde sa vyrába stromový sirup Neera?

Je vyrábaný vo Švajčiarsku firmou Puris AG. Pre viac informácií navštívte www.puris.ch

Koľko nápoja mám za deň vypiť?

Minimálne by ste mali vypiť 6-12 pohárov nápoja Neera. Napite sa vždy, keď pocítite hlad. Každý deň vypite minimálne 3-5 litrov tekutín (nápoj Neera + čistá voda).

Kto by kúru držať nemal?

Kúra nie je určená pre tých, ktorí trpia chronickými degeneratívnymi ochoreniami ako napr. kardiovaskulárne choroby, choroby obličiek, rakovina, tuberkulóza, ťažká cukrovka a choroby endokrinných žliaz. Tiež je nevhodná pre chorých bulímiou, anorexiou alebo s nízkym tlakom. Ak máte akékoľvek pochybnosti, konzultujte vhodnosť kúry Neera Detox s lekárom.

Kto by mal kúru držať?

Ktokoľvek s priemerným zdravím, kto si želá dosiahnuť celkovej duševnej i fyzickej pohody, lepšie zdravie a schudnúť. Neera Detox vám pomôže odštartovať ozdravovací proces omladením a oživením vášho tela.

Mám nízky krvný tlak. Je pre mňa tento program bezpečný?

Počas tohto programu krvný tlak väčšinou klesne kvôli tomu, že nejete žiadne jedlo. Takže ak máte veľmi nízky krvný tlak a navštevujete kvôli tomu lekára, neodporúča sa robiť túto kúru. V prípade mierne zníženého krvného tlaku, začnite program ráno šálkou nesladenej čiernej kávy. Tá bude pôsobiť ako prirodzený povzbudzujúci prostriedok. Takisto pite dostatočné množstvo nápoja Neera a dbajte na dostatok spánku. Ak máte akékoľvek pochybnosti, konzultujte svojho lekára.

Môžem ďalej brať vitamíny a doplnky aj počas kúry?

Ak ich beriete na predpis od lekára, určite pokračujte. Ak ich však beriete len ako doplnok pre všeobecné zdravie, odporúčame prestať po dobu kúry. Vaše telo bude musieť pracovať dvakrát toľko, aby eliminovalo čokoľvek, čo skonzumujete.

Môžem ďalej cvičiť a trénovať?

Yóga alebo podobné cvičenie a ľahký cvičebný režim sú v poriadku, ale neprepínajte sa. Ak robíte atletiku, môžete pokračovať s tréningom, ale len ľahko. Atléti môžu pri tréningu zaznamenať pokles vytrvalosti a mali by počas kúry znížiť svoj tréningový režim o 60-70%.

Môžem kúru držať, ak mám podváhu?

Áno. Jedným z možných dôvodov podváhy môže byť neschopnosť tela dostatočne vstrebávať živiny z jedla, ktoré jete. Neera Detox vám môže pomôcť vyčistiť tráviaci systém, aby živiny mohli byť lepšie vstrebávané. Počas kúry stratíte trochu na váhe, ale po skončení zase priberiete. Ak máte obavu, že príliš schudnete, zvýšte dávku prírodného sirupu Neera o 3 – 4 čajové lyžičky do každého pohára nápoja Neera.

Môžem piť iné nápoje počas kúry?
Vyhnite sa všetkým typom nápojov ako sú káva a čaj. Môžete piť kamilkový, šípkový alebo mätový čaj. Tieto bylinkové čaje si môžete osladiť sirupom Neera.

Mätový čaj podporuje očistný proces, prináša úľavu pri bolesti hlavy, čistí ústnu dutinu a neutralizuje ústny a telesný pach, ktorý sa môže počas kúry vyskytnúť.

Môžem piť počas kúry ešte niečo iné okrem vody a Neera nápoja (sirup Neera, citrón, kajenské korenie, voda)?
Ak cítite potrebu zmeny, môžete si dať 1-2 krát denne šálku bylinkového čaju alebo čerstvo vytlačenej citrusovej šťavy (pomaranč alebo grapefruit). Mätové, šípkové a harmančekové čaje sú dobrým doplnkom a spestrením pri očistnej kúre Neera. Zvlášť mätový čaj podporuje prečisťovací proces. Prečisťuje podnebie v ústach a neutralizuje zápach úst a tela, ktoré sa môžu objaviť.

Ak chcete čaj alebo džúsy sladiť, použite len sirup Neera. Nepridávajte, nepoužívajte žiadne mliečne produkty!

Môžem použiť sirup Neera, ktorý je už dlhšie uskladnený a otvorený v chladničke?

Sirup, ktorý bol otvorený vydrží minimálne 3 mesiace a aj dlhšie pri skladovaní v chladničke. Takže ak máte sirup v chladničke 2,5 mesiaca môžete ho bez problémov použiť. Tak ako pri ostatných potravinách a nápojoch skladovaných v chladničke treba vždy skontrolovať konzistenciu a chuť. Mali by byť rovnaké ako na začiatku hneď po otvorení.

Môžem robiť Neera detox kúru, aj keď mám cukrovku?
Ľudia s cukrovkou 2. typu úspešne a bezpečne prešli Neera kúrou. Nápoj Neera obsahuje cukor z prírodných organických stromových sirupov. Jeden pohár obsahuje malé množstvo cukru (asi 50 kal). Počas kúry je pitie nápoja rozložené do celého dňa, aby malo telo neustály, nízky príjem jednoduchých karbohydrátov. Detoxikačná kúra Neera funguje u diabetikov 2. typu výborne ako prostriedok na zníženie hmotnosti, čo je dôležitý faktor pre zníženie následkov cukrovky. Taktiež je dôležité, že prečistenie vnútorných orgánov pomáha ich funkčnosti a výkonnosti.
Ak máte cukrovku 2. typu a chceli by ste si spraviť Neera kúru, odporúčame aby ste sa o tom poradili so svojím lekárom. Diabetici si počas kúry Neera kontrolujú hladinu cukru v krvi, tak ako by to mali bežne robiť. Ak beriete lieky predpísané lekárom, počas kúry ich obmedzte iba so súhlasom lekára. Lieky znížia pôsobenie kúry, ale ich vysadenie nie je vždy možné.

Pre ľudí s cukrovkou 1. typu sa kúra Neera neodporúča. Plánovanie jedál pre diabetika 1. typu si vyžaduje dôslednosť, aby príjem potravy a inzulínu reguloval hladinu glukózy v krvi. Ak nie je príjem potravy a inzulínu vyvážený, môžu nastať mimoriadne výkyvy krvnej glukózy.

Môžem zmeniť pomer ingrediencií v nápoji Neera?
Pomer položiek v nápoji trochu meniť môžete (pomer množstva sirupu Neera, čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy, vody, korenia)
Ak cítite, že chuť sirupu je pre Vás veľmi sladká alebo silná, môžete pridať viac vody ako je odporúčané. Napr. ak sa vám 2 litrový odporúčaný „mix“ zdá byť veľmi sladký a pridáte povedzme pol litra vody, treba pamätať, že treba vypiť toho nápoja o pol litra viac ako pri odporúčanom pomere. Pamätajte, že najdôležitejšia časť pri tejto očistnej kúre je piť dosť nápoja Neera (aspoň 2 litre denne pri doporučenom pomere ingrediencií).
Kajenské korenie si môžete pridávať podľa chute. Ak vám kajenské korenie nechutí, alebo ho nemôžete, môžete ho nahradiť zázvorom.
Ak máte veľký hlad, alebo ste veľmi fyzicky aktívny /-a, alebo máte veľmi silný metabolizmus, môžete pridať do nápoja viac sirupu Neera. Môžete skúsiť pridať sirup v pomere 4:2 alebo 3:2 k citrónovej šťave. Pamätajte na to, že samotný sirup je tekutá potrava.

Nájdite si svoje pomery v nápoji Neera. Niektorí ľudia majú radi v nápoji viac sirupu, iní menej.

Nie je citrónová šťava príliš kyslá na prázdny žalúdok?

Je citrón alkalizujúci, alebo kyselinotvorný?
O citrusovom ovocí sa často predpokladá, že má na telo kyselinotvorný účinok. Ale počas trávenia má táto kyselina v skutočnosti zásadotvorný účinok. Preto ľudia, ktorí robia kúru Neera, väčšinou prekyslenie žalúdka nepociťujú.

Počas detoxikačnej kúry sa odporúča piť slaná voda. Ako si ju pripravím?

Rozpustite dve čajové lyžičky himalájskej soli v jednom litri teplej vody (alternatívne môžete použiť morskú soľ). Tento nápoj vypite hneď ako vstanete. Zostaňte v blízkosti toalety. Počas pol hodiny až hodiny by ste sa mali úplne vyprázdniť. Táto koncentrácia soli vo vode približne zodpovedá koncentrácii soli v krvi. Slaná voda prechádza črevami bez toho, aby bola absorbovaná do krvi a vypláchne zvyšky z čriev. Pokiaľ máte ráno príliš málo času, môžete alternatívne vykonávať klystír vo večerných hodinách.

Prečo musím prestať jesť (pevnú stravu) počas kúry Neera?

Pôst má pre detoxikáciu zásadnú dôležitosť. Trávenie, vstrebávanie a vylučovanie potravy vyžaduje veľa energie. Pôst uvádza naše telo do stavu odpočinku (homeostázy) a umožňuje telu očistiť sa od nahromadených odpadových látok, vyliečiť sa, zotaviť sa a obnoviť chemickú rovnováhu.


Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Pošlite nám otázku prostredníctvom kontaktného formulára

Close Menu
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak