Pôst alebo čistenie spôsobuje túžbu po zmene. Zmena sa často dostavuje postupne a vyžaduje svoju dávku trpezlivosti a vytrvalosti. Správne dýchanie nám pri tom môže pomôcť.

Už pred samotnou detoxikačnou kúrou sa odporúča mentálne sa nastaviť na zmenu. Po ukončení kúry by sme mali relaxovať. A práve to sú chvíle, ktoré by sme mali venovať samým sebe. Čas pre seba a správne dýchanie!

Mnohí z nás dýchajú, ale nevenujú pozornosť svojmu dychu. Dýchanie sa stáva takpovediac automatické, podvedomé. Ale dýchanie je zázrak nášho tela. Bez tohto zázraku by sme nemohli existovať. Dýchanie nám pomáha priblížiť sa k sebe, naslúchať svojmu vnútru a viac si uvedomovať samých seba.

Našli sme pre vás jednoduché dychové cvičenia z knihy Sri Chinmoya. Môže vás sprevádzať pôstom alebo detoxikáciu.

Cíťte, že nedýchate vzduch, ale kozmickú energiu. Cíťte, že pri každom nádychu sa do vás vlieva obrovská kozmická energia, ktorú používate na očistenie vášho tela, ​​vašej mysle a vášho srdca. Cíťte, že vo vašom tele nie je miesto, ktoré nie je zachytené v toku tejto kozmickej energie. Tá preteká cez vás ako potok a premýva a očisťuje celú vašu bytosť. Keď začnete vydychovať, máte pocit, že vydychujete všetku špinu – všetky vaše negatívne myšlienky a nečisté skutky. Cíťte, že vydychujete všetko, čo považujete za bezbožné a zlé z vášho systému.

– z knihy “Detské srdce a detské sny”, Sri Chinmoy

Vedome dýchať môžete kdekoľvek a kedykoľvek. Aj pri chôdzi. Napríklad vdychujete vzduch na 4 kroky, potom 4 kroky vzduch vydychujete. Opakujte to niekoľkokrát, až kým nebudete mať pocit novej hĺbky a plnosti. Pri všetkých cvičeniach je dôležité sústrediť sa na dýchanie úplne vo vašej mysli a snažiť sa byť v prítomnosti.

Užite si znovuobjavenie vedomého dýchania.

Zdroj:

Pridaj komentár

Close Menu
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak