Ľudia s cukrovkou 2. typu úspešne a bezpečne prešli Neera kúrou. Nápoj Neera obsahuje cukor z prírodných organických stromových sirupov. Jeden pohár obsahuje malé množstvo cukru (asi 50 kal). Počas kúry je pitie nápoja rozložené do celého dňa, aby malo telo neustály, nízky príjem jednoduchých karbohydrátov. Detoxikačná kúra Neera funguje u diabetikov 2. typu výborne ako prostriedok na zníženie hmotnosti, čo je dôležitý faktor pre zníženie následkov cukrovky. Taktiež je dôležité, že prečistenie vnútorných orgánov pomáha ich funkčnosti a výkonnosti.
Ak máte cukrovku 2. typu a chceli by ste si spraviť Neera kúru, odporúčame aby ste sa o tom poradili so svojím lekárom. Diabetici si počas kúry Neera kontrolujú hladinu cukru v krvi, tak ako by to mali bežne robiť. Ak beriete lieky predpísané lekárom, počas kúry ich obmedzte iba so súhlasom lekára. Lieky znížia pôsobenie kúry, ale ich vysadenie nie je vždy možné.

Pre ľudí s cukrovkou 1. typu sa kúra Neera neodporúča. Plánovanie jedál pre diabetika 1. typu si vyžaduje dôslednosť, aby príjem potravy a inzulínu reguloval hladinu glukózy v krvi. Ak nie je príjem potravy a inzulínu vyvážený, môžu nastať mimoriadne výkyvy krvnej glukózy.