Správne vylučovanie je kľúčovou súčasťou Neera Detox kúry. Všetky toxíny a odpadové látky musia byť počas diéty plynule odplavované a nesmie sa im dovoliť znova usadzovať na inom mieste v tele.

Počas kúry je normálne časté močenie. Pretože robíte vnútorné prepláchnutie tela, väčšina toxínov sa vylúči týmto spôsobom.

Avšak počas kúry sa zvyčajne stáva stolica  menej pravidelnou. To je spôsobené tým, že nejete žiadnu pevnú potravu. Ako súčasť čistiaceho procesu by ste mali mať pravidelnú stolicu každý deň.

Pre väčšinu ľudí odporúčame pitie bylinkového čaju s laxatívnymi účinkami a/alebo „koktejlu z morskej soli“. Niektorí ľudia s pravidelnou stolicou nebudú potrebovať žiadnu laxatívnu stimuláciu.

Pre každodennú stolicu počas kúry pomáha vypiť pohár čaju s laxatívnymi účinkami pred spaním. To uvoľní usadeniny odpadových látok v hrubom čreve. Ďalší pohár preháňajúceho čaju ráno zväčša podnieti stolicu.

V originálnom recepte Majster čistič/ Citrónová diéta, Stanley Burroughs odporúča nahradenie rannej šálky laxatívneho čaju „koktejlom z morskej soli“. Je to veľmi efektívne preháňadlo, ktoré je tiež veľmi účinné na čistenie hrubého čreva. Nechutí dobre, ale je veľmi efektívne a odporúčame ho vyskúšať aspoň raz počas očisty.

„Koktejl z morskej soli“ pripravíte zmiešaním   1 litra teplej vody a dvoch zarovnaných čajových lyžičiek morskej soli. Je veľmi dôležité, aby ste použili morskú soľ a nie obyčajnú stolovú soľ. Vypite celý liter ako prvú vec ráno. Stolica sa dostaví väčšinou do pol hodiny až hodiny.

Varovanie o nadmernom užívaní laxatív

Neodporúčame branie laxatív ako prostriedku na chudnutie. Niektorí ľudia podliehajú mylnej predstave, že pitie veľkého množstva preháňajúceho čaju im pomôže schudnúť. To jednoducho nie je pravda a nie je to bezpečné. Počas trvania očisty odporúčame piť maximálne dve šálky bylinkového preháňajúceho čaju za deň. Je to mienené iba na podporu každodennej stolice.